Szukaj Pokaż menu

Memy po występie Black Eyed Peas na Sylwestrze z Dwójką

104 612  
526   182  
Ostatni Sylwester z Dwójką przejdzie do historii dzięki specjalnemu gościowi, zespołowi Black Eyed Peas, który ku zaskoczeniu widzów TVP wystąpił w tęczowych opaskach i wywołał oburzenie po prawej stronie sceny politycznej. Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał.

Z tymi memami znacznie łatwiej powrócisz do szarej rzeczywistości

76 552  
539   29  
Święta, święta i po świętach. Jest również po sylwestrze. Pora więc wracać do szarej rzeczywistości. Pomogą nam w tym te sylwestrowo-noworoczne memy.

Zatrzymane w kadrze – Pierwsza fotka Ziemi z kosmosu

60 086  
557   45  
W dzisiejszym odcinku zobaczymy między innymi budowę słynnego mostu, kanadyjskiego premiera tuż przed narodzinami... kanadyjskiego premiera oraz opowiemy wam o jednej z największych tragedii, jakie wydarzyły się w kraju zwanym przez lokalsów Aotearoa...

#1. John Carmack i John Romero – twórcy legendarnej gry Doom, 1990 rok.

Kliknij i zobacz więcej!


#2. Anthony Hopkins na planie filmu telewizyjnego „Bunkier”, USA, 1981 rok.

Kliknij i zobacz więcej!


#3. Budowa mostu wiszącego Golden Gate, 1934 rok.

Kliknij i zobacz więcej!


#4. Brigitte Bardot ubiera choinkę, 1963 rok.

Kliknij i zobacz więcej!


#5. Chińska pilotka Hilda Yen otrzymuje samolot „Spirit of New China” od pułkownika Roscoe Turnera, Waszyngton, 1939 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

Hilda Yank Sing Yen przez kilka dziesięcioleci była jedną z czołowych postaci chińskiego społeczeństwa w Ameryce. Pochodząca z wysoko postawionej rodziny, która tradycyjnie służyła chińskim rządom i społeczeństwu, opuściła Wschód, pozostając nadal pomostem między obiema kulturami. Początkowo pracowała na uniwersytecie oraz przez kilka lat pracowała w kręgach dyplomatycznych. Następnie, zainspirowana lotnikiem Li Xiaqingiem, odbyła serię lotów na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie w różnych miastach przemawiała o potrzebie pokoju międzynarodowego i wskazywała na potrzeby Chin w dobie zbliżających się trudności oraz potencjalnej agresji wojsk japońskich. Współpracowała także z Organizacją Narodów Zjednoczonych.
Za swoją posługę otrzymała w 1939 roku samolot „Spirit of New China”. Samolot rozbił się już 1 maja 1939 roku w okolicy miasta Montgomery w stanie Alabama. Obrażenia Yen były poważne, ale nie zagrażające życiu.

#6. Pierwsze zdjęcie Ziemi z kosmosu. Wykonane zostało podczas eksperymentów z rakietowymi pociskami balistycznymi A4 (V-2) zdobytymi od Niemców, 24 października 1946 rok.

Kliknij i zobacz więcej!


#7. Premier Kanady Pierre Trudeau rozdaje cygara reporterom przed szpitalem, w którym urodził się przyszły (obecny) premier Justin Trudeau, 25 grudnia 1971 roku.

Kliknij i zobacz więcej!


#8. Ace Frehley składa autograf na brzuchu fanki, 1976 rok.

Kliknij i zobacz więcej!


#9. Europejscy turyści i lokalni przewodnicy wspinają się na jedną z piramid w Gizie, 1870-1890, Egipt.

Kliknij i zobacz więcej!


#10. Jedyny na świecie Rolls-Royce na gąsienicach należał do Włodzimierza Lenina. Fotografia wykonana w 1920 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

W 1920 roku Lenin zamówił aż dziewięć Rolls-Royce’ów. Samochody odebrano z salonu samochodowego w Londynie w tym samym roku. Szybko okazało się, że śnieżne drogi Rosji są dla tych samochodów za trudne do przebycia. Podczas wyjazdu do Sybirska auto utknęło w drodze tak, że do jego wyciągnięcia niezbędna była pomoc wojska. Postanowiono zatem dostosować jedno auto do warunków zimowych na wzór półgąsienicowego auta cara Mikołaja II do polowań, przebudowanego z francuskiego pojazdu Delaunay-Belleville.
Dokumentację techniczną opracował znakomity inżynier Gustaw Kegress, były kierownik techniczny carskich garaży. Przeróbki dokonano w zakładach Russo-Bałt w Rydze, jedynych, które miały względne doświadczenie w tym zakresie.
Lenin był zadowolony z pojazdu, toteż konstruktor dostał za niego medal Czerwonego Sztandaru, po czym... nazajutrz uciekł przez Finlandię do Francji, by sprzedać patent na pojazd gąsienicowy firmie Citroen.

#11. David Bowie występujący przed tłumem fanów w 1983 roku.

Kliknij i zobacz więcej!


#12. Wigilia w więzieniu w Karlstad, Szwecja, 1928 rok.

Kliknij i zobacz więcej!


#13. Katastrofa w Tangiwai, Nowa Zelandia, 1953 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

Wybuch czynnego wulkanu Ruapehu w Nowej Zelandii 24 grudnia 1953 roku uwolnił tysiące ton wody, które dotarły do pobliskiej rzeki. Gwałtownie wzburzona woda zawaliła most kolejowy. Kilka minut po tym wydarzeniu do rzeki wpadł pociąg pasażerski z pięcioma wagonami. W wyniku katastrofy zginęło 151 osób. Była to największa w historii Nowej Zelandii katastrofa, znana jako katastrofa w Tangiwai.


#14. Joseph Ratzinger zostaje wybrany 265. papieżem, 2005 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

Joseph Ratzinger jako Benedykt XVI był 265. Następcą Świętego Piotra i zasiadał na Stolicy Apostolskiej od 19 kwietnia 2005 do 28 lutego 2013 roku. Po ustąpieniu z urzędu ostatnie lata spędził w klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Watykanu.

#15. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 1978 – maskotki Lilly i Billy przed meczem finałowym między Argentyną a Holandią.

Kliknij i zobacz więcej!


#16. Pierwsze dobrze zachowane zwłoki mamuta włochatego odkryto w północno-wschodniej Syberii w 1977 roku. Siedmiomiesięczne dziecko o imieniu Dima zmarło około 40 000 lat temu.

Kliknij i zobacz więcej!

W Polsce największe nagromadzenie szczątków mamuta włochatego odnaleziono w 1967 roku na wzgórzu św. Bronisławy w Krakowie. Napotkano tam nagromadzenie kostne 86 mamutów (blisko 6 tys. kości i zębów), zdechłych lub zabitych, a następnie pociętych przez ludzi. Wiek kości wynosi oszacowano na 23–24 tysiące lat.
Inne duże znalezisko kości mamutów pochodzi z piaskowni w rejonie Pyskowic. Na bazie materiałów z tego stanowiska zrekonstruowano szkielet mamuta stojący w Muzeum Geologicznym Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie.

#17. To wyspecjalizowane urządzenie do samoobrony pojawiło się w numerze Modern Mechanix z 1929 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

Urządzenie zostało zaprojektowane przez Samuela Schwarza. Gdy użytkownik podnosi ręce i pociąga za sznurki przyczepione do palców, aktywuje tym samym karabin maszynowy wbudowany w kamizelkę pancerną.

#18. Time Square, Nowy Jork, USA, 27 grudnia 1947 roku.

Kliknij i zobacz więcej!


#19. Fotografia z 1974 roku przedstawiająca prawdziwe kolory niedawno odnalezionych Terakotowych Wojowników. Kolory uległy szybkiej degradacji pod wpływem środowiska.

Kliknij i zobacz więcej!

#20. Przedstawiciele subkultury punków w Polsce, 1990 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

W poprzednim odcinku

557
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Z tymi memami znacznie łatwiej powrócisz do szarej rzeczywistości
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu W Australii wszystko chce cię zabić. I nie są to tylko zwierzęta
Przejdź do artykułu Stany Zjednoczone lat 50. na zdjęciach świetnie ukazujących ducha tej epoki
Przejdź do artykułu Zwykłe zdjęcia, które połączone w pary tworzą bardzo nieczyste obrazki
Przejdź do artykułu 20 najszczęśliwszych zdjęć na świecie. Poczujesz satysfakcję, gdy je zobaczysz
Przejdź do artykułu Czasami mniej znaczy lepiej, czyli przykłady świetnego designu
Przejdź do artykułu Upiorne zdjęcia Czarnobyla sfotografowanego w podczerwieni
Przejdź do artykułu Typowe matki w akcji - jak tu ich nie kochać?
Przejdź do artykułu O co chodzi Katalonii? O tym, ile w XXI wieku jest miejsca na separatyzm i nacjonalizm
Przejdź do artykułu Wielka Warszawska Bitwa Poduszkowa - relacja

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą